In ga imajo, novega župnika na Brdu

V nedeljo pred Marijinim praznikom je  ljubljanski pomožni škof msgr. dr. Franc Šuštar prišel umestiti novega župnika v službo po nadškofovem pooblastilu. Po uradnem  delu umestitve je z novim župnikom tudi somaševal.  Del umestitve se je začel  z besedami: Na današnjo nedeljo smo se zbrali k sveti maši in tudi k pomembnemu dogodku za vašo župnijo Device Marije Vnebovzete na Brdu. Danes bom v imenu našega nadškofa msgr. Stanislava Zoreta umestil vašega novega župnika Pavla Okoliša v to njegovo novo službo. V imenu nadškofa pozdravljam tudi vse farane župnije Brdo. Seveda pa prav posebno prisrčno pozdravljam g. Pavla  Okoliša.

Ob tem se spomnimo na prejšnjega župnijskega upravitelja g. Ladimirja Jaksetiča in še posebej gospoda prošta Jožefa Lapa, ki je v zadnjem pastoralnem letu vstopil v pastoralno delo v vaši župniji. Zahvaljujemo se mu za vse njegovo pastoralno in duhovniško delo.

Pri obredu, s katerim ga postavlja za rednega dušnega pastirja in župnika vaši župniji  je prebral odlok in tudi prošnjo k  Svetemu Duhu, v kateri prosimo, naj da novemu župniku razsvetljenja, moči in pomoči pri odgovorni službi, ki jo nastopa, seveda so po tem sledili še drugi deli obreda, kot je pospremitev do ambona in sedeža. Pri nagovoru med sveto mašo nam je najprej predstavil župnika: Ob začetku te svete maše in današnje umestitve se spomnimo življenjske poti vašega novega župnika in se za vse Bogu v tej sveti maši zahvalimo. Gospod Pavel Okoliš je bil rojen 18. 05. 1967 v Postojni. Njegova domača župnija je Stari trg pri Ložu. Potem ko je stopil v Bogoslovno semenišče je bil leta 1993 posvečen v duhovnika. Najprej je bil tri leta kaplan v Šmartnem pri Litiji, ter dve leti na Vrhniki. Leta 1998 je postal župnik v Litiji in bil tam 16 let. Leta 2014 je postal župnik na Viru. Nato je spregovoril o tem, da smo poklicani, da prisluhnemo Božji besedi z odprtimi srci, nato pa o preroku Jeremiji, ki je govoril z namenom, da bi dolgoročno ljudje začeli drugačno življenje. A ga niso  poslušali, temveč so ga vrgli v vodnjak, sami pa živeli kot prej. Ob koncu svete maše se je novi župnik zbranim zahvalil za dobrohotnost in sprejetost že prvi dan, ko je prišel v župnijo. Ko je duhovnikom  povedal kam gre, so mu dejali, da gre med dobre in verne ljudi v kar se je, kakor je dejal že prepričal. Vesel bo, če bodo vsi, ki so do sedaj tvorno sodelovali pri utripu v župniji to poslanstvo vršili še naprej. In zbrane je prosil, da, kakor on moli za njih, naj tudi oni molijo zanj. Ob koncu je sledila še zahvala posvečevalcu, ki jo lahko strnem v en stavek : Hvala za vaš blagoslov, da ste izročili župnika nam, da bomo s skupnim delom  in molitvijo našli pot do nebes. Tako  je med nami, potem ko je dobil odlok  nadškofa msgr. Stanislava Zoreta, s katerim ga postavlja za rednega dušnega pastirja v  župniji Pavle Okoliš.