Slomškovo Bralno Priznanje začelo novo bralno leto

Ko se v šoli vse postavi na svoje noge, poleg urnika še dodatne aktivnosti in še kaj,  se začne tudi branje za Slomškovo Bralno Priznanje. V soboto 24. oktobra so se tako v župnišču po večerni sveti maši zbrali animatorji SBP, bralci in njihovi starši, da bi zakorakali v novo bralno leto. In če so nekatere knjige vesele in navihane, druge bolj resne in razmišljujoče je bilo tokratno srečanje polno veselja in mladostne navihanosti. Po enoletnem uvajanju je namreč vajeti SBP v svoje roke prevzela Ema Meden in že na uvodnem srečanju pokazala, da bodo tokratna srečanja nekaj  enkratnega. Že to, da je Janez Meden poprijel za kitaro je nekaj novega, saj smo ga bili vedno vajenega za bobni in tako smo skupaj zapeli himno SBP. Njemu je kitara šla odlično od rok  nam petje malce slabše, a do zaključne prireditve na Ponikvi bomo tudi to še z nekaj vaje izboljšali.  Kar preko reševanja posameznih ugank, na velikih listih, smo se tokrat spoznavali z posameznimi delavnicami v sklopu bralnega priznanja. Animatorji so nam najprej pripravili predstavitev o tem, kako se bere in kako deluje SBP . Besede spodbude je izrekel tudi župnik Pavle Okoliš, ki je pohvalil delo animatorjev, prizadevnost bralcev in skrb staršev za širjenje bralne zavesti z besedami: " Ni povsod tako razvito in obenem poudarjeno, da je branje pomembno ne samo za mladega človeka ampak za vse generacije. Vesel sem da boste z veseljem vzeli v roke knjige in jih prebirali, a ne samo to, da jih boste tudi predstavili. Hvala staršem za to skrb, da svoje otroke navdušujete za lepo slovensko besedo. Naj nam bo Anton Martin Slomšek priprošnjik, da bomo cenili to kar prejemamo od staršev, se pravi lepo besedo in zgled. Hvala vsem, ki se trudite, da bi slovenska beseda bila bolj brana ." O tem kako , kakšna in koliko je knjig v knjižnici in način dela v njej sta spregovorili Bogdana in Lucija in nam tako približale knjižnico. Seveda smo spoznali tudi animatorje SBP in njihove več kot odlične lastnosti, med ostalim tudi ljubezen do branja.  Na koncu so mnoge knjige, knjižnica SBP na Brdu premore kar zajetno število knjig za vse tri starostne skupine romale k novim bralcem, vsaj do naslednjega srečanja, ki bo že naslednjo soboto. Slomškov bralni klub, ki ima isto poslanstvo, le glave so malce starejše in knjige debelejše, bo svoje poslanstvo začel z mesecem oktobrom. če vas zanima kako je na SBP in vas veseli branje se lahko še pridružite vsako soboto po večerni sveti maši. Letos, so se bralcem pridružili tudi prvi  bralci iz župnij, kjer SBP nimajo torej korajža velja.