Srečanje starejših v župniji svetega Tomaža v Krašnji

Papež pravi, da so starejši zakladnica modrosti in zgled zvestobe. Njihova molitev je velik zaklad za Cerkev in družbo, saj nam je starost po njegovih besedah dana prav za molitev. Na koncu je papež pozval k združitvi mladih in starejših, ki naj preseže današnjo kulturo »odpadkov« in zasije z novim veseljem. In zato so na nedeljo svetniških kandidatov ljubljanske metropolije – škofa Janeza Frančiška Gnidovca, nadškofa Antona Vovka, škofa Friderika Baraga, duhovnika Andreja Majcna in profesorja Antona Strleta so se v cerkvi svetega Tomaža v Krašnji zbrali tudi starejši in bolni, da bi se srečali z Njim pri sveti maši. Tokrat  je uvodni pozdrav imel domači župnik Anton Potokar, zbrane je med sveto mašo  nagovoril Miro Šlibar, ki je skupaj z domačim župnikom Antonom Potokarjem daroval sveto mašo. V svojem nagovoru je tokrat začel z obiskom Marije romarice iz Fatime v domu sv Katarine v Mengšu, kjer so se z njo srečali tako uslužbenci kakor starejši. Ob tem je povedal s kakšnim zaupanjem so prihajali k njej starejši in ob tem še poudaril, da večerna molitev ni samo zvečer, da jo lahko molimo tudi preko dne, kajti lahko, da zvečer ne bomo imeli časa. In še nečesa ne smemo pozabiti starost je lahko tudi primeren trenutek, ko se vzpostavi  prijateljska vez in se tudi kaj odpusti, ter postanemo bolj solidarni tudi z pomočjo med seboj in do drugih. Ob tem je seveda mislil na številne molitve, ki jih starejši opravijo v času, ko se počutijo osamljene in onemogle.  Med sveto mašo smo obnovili krstne obljube, starejši so prejeli tudi bolniško maziljenje o katerem je dejal, da ni za bolezen ampak za moč, za lažje premagovanje težav, ki nastopijo z starostjo. Ob tem ni mogel mimo tega, da so mnogi redno hodili k sveti maši, na starost pa niso  mogli več, a k njim niso poklicali duhovnika, kajti mlajši so menili, da se bodo prestrašili, če bo k njim prišel duhovnik, da bo potem pa kar za umret. Tako kakor domači župnik se je tudi on zahvalil v svojem nagovoru članom ŽPS, pevcem in pevkam, ter organistki in vsem dobrim gospodinjam, ki so tokratno srečanje pripravili. Tokratno nedeljsko druženje so končali v župnišču ob pogostitvi in prejemu priložnostnega darila, ki jim ga je izročil župnik Anton Potokar. Pogum potrebujete in zato vam tokrat podarjam knjižico Zgodbe za pogum je v krajšem uvodnem nagovoru dejal  župnik Anton Potokar. Župnik Miro Šlibar je zbranim prebral dve zgodbi iz knjige, ki jo je izdala  založba Ognjišče. Tako smo prisluhnili zgodbi Moč križa in o polžu , ki je plezal na češnjo. In ko so ga vprašali  čemu pleza nanjo, saj češnje še niso zrele, je odgovoril: Ko pridem jaz gor bodo že. Naj torej vztrajnost in zaupanje v Boga ob Božjem blagoslovu in Marijinem varstvu  spremljata starejše do naslednjega druženja v cerkvi sv. Tomaža v Krašnji.