V službi človekovega dostojanstva Skupaj na poti 2016

Že 25. let je minilo od takrat, ko se je zbrala skupina dobromislečih ljudi in ob pomoči in podpori takratnega župnika ustanovila Karitas Domžale. Ker beseda Karitas v prevodu  pomeni tudi dobrodelnost in ljubezen do bližnjega se  slednjega člani župnijske Karitas Domžale zavedajo in držijo že vsa ta leta. In kakor je dejal slavnostni govornik ljubljanski nadškof metropolit msgr. Stanislav Zore :Nocoj smo s tem koncertom Skupaj na poti začeli naslednjih 25 let župnijske Karitas Domžale." Koncert sta tokrat z izvedbo čardaša, najbolj znanega madžarskega plesa, ki je izpeljano iz besede csárdá, kar pomeni krčma, ali vaška točilnica začela Gal Juvan na violini in Miran Juvan za klavirjem. Nato nas je z besedami  Simona Gregorčiča:" Za vse, ki svet ni dovolj bogat in srečni vsi bi bili, ko kruh delil bi z bratom brat, s prav prisrčnimi čutili« popeljal Marjan Bunič. Sicer je v letu, ko je bila za svetnico razglašena Mati Terezija velikokrat izrekel njene misli, ki veljajo tako za včeraj, kot za danes in jutri. O delu Karitas veliko povedo besede nadškofa Zoreta, ki pravi, da če bomo hodili skupaj potem ne bomo nikoli opešali in bomo lahko tolažili uboge. In  župnijska Karitas Domžale že 25 let tolaži obupane, pomaga ostarelim, bolnim, osamljenim in vsem tistim, ki so  pomoči potrebni. »V službi človeškega dostojanstva«, kakor je podnaslov letošnjega koncerta  so sodelavci Karitas ter donatorji in nastopajoči, ki so  v Športni dvorani Domžale, svoje talente pokazali obiskovalcem koncerta in tako  pričarali lep glasbeni večer in obenem pripomogli k delovanju Karitas Domžale. Tako smo ta večer prisluhnili  Miranu in Anastazija Juvan, Marjeti Banko in Galu Juvanu, Veselim kristjanom, Bandi citrarski  in Klemenu Torkarju, klapi Sidro, Katrinas,  ansambloma Domačini in Ideja, ter ansamblu Stopar in Godbi Domžale. In ker se bi najštevilčnejša skupina, Godba Domžale težko razvrstila na odru so tokrat igrali kar po celi dvorani in še pred odrom. Najprej sami, nato skupaj z ansamblom Stoparji in dvignili že tako veselo vzdušje v dvorani. Na koncu je sicer sledila še zahvala donatorjem in glavnemu pokrovitelju nadškofu Stanislavu Zoretu, ki je že v nagovoru naglasil, da praznovanje ni samo enkrat na leto, ampak vsak dan in, da lahko vsak dan naredimo nekaj za tiste, ki so pomoči potrebni. In ravno te besede je podkrepil še Marjan Bunič, ko je dejal, da pri izhodu čakajo skrinjice Karitasa in naj tokrat ne samo cinglja, ampak šumi. Torej vsak dan lahko naredimo nekaj dobrega in vsak dan lahko prispevamo nekaj od svojega izobilja za župnijsko Karitas  in to vsak dan naslednjih 25 let.