Adventno srečanje za starejše na Brdu

Mnogim veseli december prinese tudi skrbi in žalost. Predvsem tistim, ki se počutijo osamljene in pozabljene, ki v tišini večerov največkrat sami, ali v družbi moža, ali žene preživljajo jesen svojega življenja.  Adventni čas je tudi čas pričakovanja, čas rojstva mesije in čas, ko se na Brdu na svojem predbožičnem, ali  adventnem  srečanju zberejo starejši, da pred prazniki pozabijo na tegobe svojega življenja. Srečanje, ki ga pripravlja župnijska Karitas Brdo in Zlato Polje v kateri so članice, ki bi skoraj že sodile na srečanje in le svetle izjeme mlajših let,  je namenjeno tako verujočim kot neverujočim, ki so v letu, ki se končuje dopolnili 70 let. Srečanje se prične z pripravo na sveto mašo  z spovedjo oz. pogovorom z spovednikom. Zbrane  je tokrat pri sveti maši nagovoril domači župnik Pavel Okoliš, ki jih je najprej  pozdravil, kakor je dejal  v prostoru, kjer mladi prejemajo znanja, da bi postali zreli in odgovorni. Beseda je nanesla na adventni venček, kjer gorijo že vse štiri svečke, kar pomeni, da se je čas dopolnil in, da se bližamo Jezusovemu rojstvu. Čedalje bolj nas navdušuje ta skrivnost, da je Bog postal človek. Ob tem seveda ni mogel mimo Marije, ki se ji je zastavljalo nešteto vprašanj predvsem  o tem, ali jo bo Jožef sprejel , ali bo ravnal po postavi in jo odslovil. Ko je vprašal nekoga, kaj naj pove zbranim mu je leta odgovoril naj pove, naj se veselijo do konca svojih zemeljskih dni. Naš cilj je, da se veselimo kljub temu, da smo obteženi, da nas tarejo bolezni. Seveda ob tem  ni mogel mimo križa, ki  si ga je Jezus naložil na svoja ramena in ravno zaradi tega je lahko ostal od mrtvih in se nam je razodel in se nam razodeva pri vsaki sveti maši. Bog je z nami vedno in ko smo ranjeni in obteženi nas on potolaži. Med sveto mašo je podelil tudi bolniško maziljenje in ob tem omenil kako je bilo, ko je v Litiji šel podeliti bolniško maziljenje, ki pomeni večjo bližino z Bogom poživitev in notranjo tolažbo, a so ga spraševali kdo je umrl. A z bolniškim maziljenjem se Bog na poseben način približa človeku, da  lažje nosi svoje breme in napak bi bilo, če ne bi prejemali darov, ki nam jih Bog daje. Po koncu svete maše je sledilo še prijetno  druženje z pogostitvijo, ki so jo tako kot vedno do sedaj  pripravile članice Karitas Brdo Zlato Polje. In ker je pisano, da  Kjer sta namreč dva, ali so trije zbrani v mojem imenu, tam sem sredi med njimi. Matej 18,20 je bil tudi tokrat med zbranimi navzoč Jezus tako v evharistiji, kakor potem med druženjem, ki je tokrat imelo  značaj medgeneracijskega sodelovanja. Ob slovesu še stisk roke in dobre želje za bližajoče praznike, ter obilo zdravja v letu, ki prihaja. Vsi, ki so se tokrat zbrali v župnišču na Brdu so si bili enotni, da nam ljubi Bog nameni vsaj  še toliko, da se še kdaj srečamo.