Sveti Miklavž obiskal Turnše in Čemšenik

Številni otroci sedaj tudi organizacije ga vabijo, da jih obišče in čeprav se njegova pot na zemlji konča na njegov godovni dan, ko obdari vse pridne otroke se je po obisku otrok v cerkvi svetega Martina v Dobu odzval povabilu turistično rekreativnega društva Turnše - Češenik in se odpravil obdarovat še tamkajšnje  otroke. In tako je naslednji dan skupaj z člani in članicami Športno rekreativnega društva Konfin Sveta Trojica, bolje njihovo dramsko sekcijo prišel v večernih urah med otroke. Najprej so si otroci ogledali igrico v kateri so nastopale različne živali in lovec, ter se iz zgodbe tudi nekaj naučili. Nato je prišel veliki trenutek, ko je na oder prišel sveti Miklavž, ki je dobrotnik in ne more reči ne povabilu, da pride obdarovati pridne otroke. Pred njegovim prihodom sta malce zmede naredila dva parkeljna, ali malce lepše hudobca. A ju je sveti Miklavž kaj hitro umiril in postavil na rob odra malce v strah in malce v poduk. Nato je na vrsto prišlo obdarovanje pridnih in malce manj pridnih, ki so obljubili čisto vse, tudi to, da bodo posodo pomili in pospravljali, ter mamici in očku pomagali. Čeprav nima sodobnih sredstev, kot so računalnik in podobno in niti svetega Antona ne, ki ima vse zapisano je vsakega malce povprašal, a ne samo po pridnosti, ampak tudi o športu, modi in še čem. priznati moramo, da se kljub častitljivi starosti kar dobro spozna na vse tu zemeljske novitete in reči.  Potem, ko je obdaril vse otroke, kar preko šestdeset se jih je zbralo, je počasi odšel ,a obljubil, da prihodnje leto ponovno pride, če ga bodo organizatorji le povabili. In še nekja je naročil naj ne bodo pridni samo 14 dni pred njegovim prihodom in ko gre nič več ampak celo leto.