Mašni nameni in oznanila

Misjonska nedelja 22. oktober 2017 91 Svetovni misijonski dan

Papež Frančišek nas v letošnji poslanici za misijonsko nedeljo  z  naslovom "Misijon v osrčju krščanske vere" spominja , da  misijonaska dejavnsot Cerkve ni zgolj nea izmed dejavnosti cerkve, kajti Cerkev je misijonska po naravi. Spominja nas, da  ne moremo biti kristjani , ne da bi okoli sebe širili veselega oznanila Jezusovega evangelija . Ta ima "spreminjajočo moč" saj je dobra novica , ki prinaša nalezljivo veselje, je izvir novega življenja , prostega vladavine greha..., zdravi krvaveče rane človeštva, še pravi papež v poslanici in vabi, da zapustimo svojo udobnost in pogumno dosežemo vsa obrobja, ki potrebujejo luč evengelija. Pri tem  stavi tudi na mlade , njihov pogum in njihove navdihe srca. Ravno zato vsako leto obhajamo misijonsko nedeljo , da nas v tem prizadevanju  okrepi: bodisi z molitvijo, konkretno z darovi za nabirko , ki jo ima Katoliška cerkevta dan po vsem svetu. S temi sredstvi podpiramo srčne može in žene - misijonarje " na terenu", k iso na misijonsko poklicanost pogumno odgovorili , premagali lagodnost , lenobo in posvetnega duha, pred katerimi svari Frančišek , zapustili so svojo udobnost  in šli gradit Cerkevna obrobju sveta. Spomnimo se samo na naše svetniške misijonarje  Barago, Gnidovca in Majena , ter na več sto drugih Slovencev , ki so svoje življenje razdali za graditev mladih Cerkva po najbolj revnih krajih sveta . Svsega tegana bi zmogli , če ne bi imeli  podpore in zaledja, iz domovine, domače Cerkve in solidarnostne podpore veslojne Cerkve, za kar skrbijo  papeške misijonske družbev sklopu Kongregacije za evangelizacijo narodov. Vsi smo povabljeni , da mesec oktober , posebno misijonsko nedeljo posvetimo  ozaveščanju  o osrednji vlogi  misijona v naši  veri in molitvi , ter podpori nastajajočim krajevnim Cerkvam . Povabljeni smo, da  prispevamo svoj dar  za potrebe misijonarjev in misijonark , ki ljudem ne prinašajo samo vere, temveč tudi človeško dostojanstvo  in veselje do življenja . Vse, ki močneje čutite z misijoni, misijonarji in misijonarkami vabimo na vseslovensko praznovanje  misijonske nedelje, ki bo letos v župniji Nova Gorica – Kristus Odrešenik. Ob 15. uri bo molitvena ura, ob 16. uri pa slovesno somaševanje, ki ga bo vodil koprski škof msgr. dr. Jurij Bizjak.

Mašni nameni in godovi za čas od 9 do 15 oktobra 2017

PO + Pavla Lavrič  18 uri     Janez Leonmardi redovni ustanovitelj

TO +Fani Pavlič       8 uri      Danijel- Danilo mučenec

SR + Terezija Cerar  18 uri    Janez XXIII papež Bruno škof