Mašni nameni za dneve, ki so pred nami

Od cvetne nedelje do tretjega dne

Veliki četrtek

Z večerom velikega četrtka se začenja velikonočno tridnevje . veliki četrtek je dan  duhovništva, zato se  duhovniki skupaj z škofom zberejo pri krizmeni sveti maši, zvečer pa  s svojimi verniki  slovesno obhajajo obrede velikega četrtka- dan duhovništva  in postavitve svete maše.  Evharistija je vrh in središče vsega zakramentalnega življenja. Po njej vsak kristjan prejema zveličavno moč  odrešenja in poti do krstne skrivnosti, pri kateri je Kristus pokopan v smrt , do deleža  pri vstajenju. V tem zakramentu se po Kristusovi volji stalno obnavlja skrivnost daritve , ko se je v njej Očetu daroval na oltarju križa.

Veliki petek

Za vse, ki hočejo biti Jezusovi učenci , velja njegova beseda , naj sprejmejo  vsak svoj križ in ga nosimo za njim. ob Jezusovem križu, ki ga počastimo med obredi spominskega dneva, prosimo Gospoda za moč, da bi zvesto nosili  vse križe s katerimi je posejano naše življenje. zaradi  Jezusove smrti ta dan ni svete maše, ampak le obredi velikega petka: opravilo Božje besede, prošnje, razkrivanje križa  in sveto obhajilo. Po končanih obredih še križev pot. Lepo vabljeni!

Velika sobota

Bog nam je vedno blizu .takrat ko zavlada okrog nas gluha tišina  in se nam zdi , da se je Bog umaknil, je posebno blizu-kot je bil najbolj blizu Sinu na Kalvariji. Ves dan bomo imeli priložnost, da obiščemo njegov grob in počastimo Njega , ki je daroval  za nas svoje življenje. Skozi noč že prodirajo  žarki velikonočnega jutra. Ob 7 uri izpostavitev Najsvetejšega do 9 ure, ko bo prvi blagoslov jedil, nato pap o vaseh po običajnem razporedu. Z obredi velikonočne vigilije  se pričenja veselje velike noči: slavje luči, besedno in krstno bogoslužje sveta maša.

Obredi velikega tedna bodo ob 19 uri.

Spored češčenja najsvetejšega na veliko soboto

Od 7-8 ure Trnjava, Krašnja od 1-50

8-9 ure Kompolje, spodnje Loke

9-14 ure ni češčenja

14-15 ure  Koreno Kranje Brdo Vrh

15-16 ure Krašnja od 51-110

16-17 ure Žirovše, Planjava in vsi, ki niste utegnili čez dan

Prihajajte k češčenju ob določenem času in pripeljite s seboj tudi otroke. Tudi šolarji posebno letošnji prvoobhajanci in birmanci  pa seveda tudi starši  ste povabljeni, da daste svojim otrokom zgled molitve.

Hvaljeno in čaščeno naj vedno bo presveto Rešnje Telo!!!

Blagoslov velikonočnih jedil

ob 9 uri v     župnijski cerkvi

9.30 uri   Kranjo Brdo

10. 30      Koreno Rjavčevi

11 uri      Trnjava  Balantinčevi

11.30 uri  Spodnje Loke  Mikovi

16 uri    župnijska cerkev  zadnji blagoslov

Pri blagoslovu naj zbrani sodelujejo pri  obredu blagoslova !

Bog vam blagoslovi !!

Velika nedelja -Velika noč

Ob 6 uri izpostavitev  najsvetejšega v božjem grobu. ob 6.30 uri  slovesna ALELUJA nato procesija po običajni poti .

Med  procesijo prepevanje velikonočnih pesmi in molitev ter slovesno pritrkovanje  velikonočnih zvonov. Po procesiji zahvalna pesem Raduj se kraljica , blagoslov z najsvetejšim. Sledi slovesna sveta maša  z darovanjem za cerkev. pokažimo, da smo vstajenski kristjani, a ne le za en dan v letu, ampak za vsako nedeljo in praznik. ker je velika noč tako velik praznik se nadaljuje tudi na velikonočni ponedeljek, ko smo zopet povabljeni k bogoslužju.

Vsem faranom voščim blagoslovljeno  in veselo velikonočno praznovanje , bodite pričevalci novega jutra z Vstalim!

Mašni nameni in godovi  od 26. marca do 1. aprila 2018

Po. 26. 3. pogrebna sveta maša     Evgenija mučenka

To 27.3. +Marija Korošec obl 19 uri    Peregrin redovnik

Sr 28.03.+Terezija Cerar        18 uri   Proterij škof, Marija Praška devica

Če 29.3. Živko Burja   19 uri veliki četrtek  Bertold redovni ustanovitelj

Pe  30.3. obredi velikega petka  19 uri Veliki petek Janez Klimak opat

So 31.3. +Joži Urankar   19 uri velika sobota Gvido Vido  opat

Ne 01.04.  Velika noč- Jezusovo vstajenje   Tomaž Tolentinski misijonar in mučenec

6. 30 za župljane

10 uri   ++Frančišek in Marija Novak

Mašni nameni in godovi od 2. do 8. aprila 2018

Po. 2.4. + Bojan in starši Urankar obl ob 19. uri  Frančišek Paolski  redovni  ustanovitelj

To 3.4. +Fani Pavlič   7.30 uri  Rihard škof; Sikst I papež in mučenec

Sr. 4.4. ++ starši Breznik 19. uri  Izidor Sivilski  škof in cerkveni učitelj

Če 5.4. ++Antonija cerar in Jožica Dolinšek ob 19. uri Vincencij duhovnik

Pe 6.4. +Marija Lipovšek  19 uri  1.petek Irenej iz Srema škof in mučenec

So 7.4. +Peter Grilj  7.30 uri  Janez Krstnik de la Salle duhovnik redovni ustanovitelj

Ne 8.4. Velikonočna bela nedelja    nedelja Božjega usmiljenja

7. uri za župljane

9. uri +Andraž Urbanija

Mašni nameni in godovi od 9. do 15. aprila 2018

Po. 9.4. +Franc Avbelj ob 19 uri  maksim Aleksandrijski škof

To10.4.  po namenu ob 6.30 uri   Domnij Domen škof in mučenec

Sr 11.4. ++Marija in Andrej Pogačar  obl ob19. uri  Stanislav škof in mučenec

Če 12.4. +Marija Lipovšek 19. uri Julij I papež; Zenon škof

Pe 13.4.+Terezija Sušnik  19 uri Martin I papež in mučenec

So 14.4. +Jožefa in+++Reškovi  7.30 uri Valerijan , Maksim, Tiburcij mučenci

Ne 15.4. 3. velikonočna nedelja  Helena Jelica Kneginja

ZAČETEK TEDNA MOLITVE ZA DUHOVNE POKLICE

7.uri za župljane

9. uri +Pavla+Peter in + Jože Prosenc

Obvestila

Čiščenje cerkve pred prazniki v ponedeljek 26. marca od 16 ure dalje  Na vrsti so Žirovše in Planjava .

Obhajanje bolnikov pred prazniki v sredo 28.3. dopoldne

V torek na veliki teden je še verouk , potem naj veroučenci pridejo k obredom velikega tedna

V soboto ob 6.30 uri blagoslov vode in ognja nato češčenje po razporedu, kdor ne more naj pride ob kakšni drugi uri.

Bralci

29.3. 19 uri  Romana Žavbi

30.3.  19uri Ana Juteršek

31.3. ob 19 uri Simon Burja, Marjan Štrukelj, Pavla Pirnat, Tina Kralj, Draga Grilj