Mašni nameni za dneve, ki so pred nami

Nedelja dobrega pastirja in teden molitve za duhovne pokice  Papež s poslanico Poslušati, razločevati, živeti Gospodov klic, uvaja v 55. svetovni dan molitve za duhovne poklice. V njej izpostavi dve glavni misli: Pri različnosti in posebnosti vsake poklicanosti gre za poslušanje Besede , razločevanje Besede in življenje z Besedo, kar rojeva  rodovitnost naših talentov in omogoča , da smo orodje zveličanaj v svetu. Gospod ne kliče popolnih, ampak pogumne in velikodušne, ki bi z odprtim srcem sprejeli Gospodov glas. Molitveni , da je  za duhovnike in redovnike spodbuda  in priložnost, da ne nehamo " poslušati in razločevati " nove poti dela za nove duhovne poklice oziroma ,da na novo organiziramo stare, ker je trenutna učinkovitost slaba. Upanje ne osramoti, ne osramoti pa tudi nenehna skrb. predvsem skrb za poglobitev za zadnj idel gesla "Življenje z Besedo ." vesel in predan duhovnik , redovnik  in redovnica je gotovo najbolj privlačna  spodbuda za duhovne poklice  in najlepša molitev k Jezusu Dobremu  pastirju.  Mi pa smo sleherni dan, posebno pa ob četrtkih  povabljeni , da se pridružimo  vsemmolilcem, da bi izprosili čim več duhovnih poklicev , kajti žetev je vedno večja, delavcev pa vedno manj.

Mašni nameni in godovi  od 16. do 22. aprila 2018

Po.16. 4   + Terezija Mesarko obl     19 uri               Bernardka Lurška devica

To 17. 4   + Fani Pavlič                      19 uri              Simon Bersabejski  škof in mučenec

Sre18. 4 v dober namen                   19 uri               Evzebij škof

Če 19. 4  + Marija Lipovšek               19. uri             Leon IX  papež

Pe 20.4. + peregrina Burja  obl          19 uri              Teotim  misijonar, škof

So 21. 4. +Slvka Šimenc  30 dan        7.30.uri          Anzelm škof in cerkveni učitelj

Ne 22. 4. . velikonočna nedelja - nedelja Dobrega pastirja      Hugo škof

7. uri za župljane

9 uri  + Stane Pervinšek

Mašni nameni in godovi od 23. do 29. aprila 2018

Po. 23. 4. +Jure Pavlič     19 uri              Fran Pavelski redovni ustanovitelj

To 24.4.  po namenu          7.30 uri         Rihard škof; Sikst I papež in mučenec

Sr 25.4. +Marija Avbelj      19 uri            Izidor Sivilski  škof in cerkveni učitelj

Če 26.4. +Pavla Lavrič      19 uri            Vincenc  duhovnik

Pe 27.4.  +Jožefa Lavrič

+++ Miklnove       7.30 uri        Cita dekla in devica Hozana Kotorska  samotarka in devica

So 28.4.   +Matej ribnikar    7.30 uri       Janez de la Slle  duhovnik in redovni ustanovitelj

Na 29. 4  5. velikonočna nedelja            Katarina Sienska devica in cerkvena učiteljica

7. uri      za župljane

9. uri      +Terezija Cerar

Mašni nameni in godovi od 30. aprila do 6. maja 2018

Po 30. 4   + Anton Pervinšek           19 uri             Pij V. papež; Rozamunda spokornica

To 1.5.++Ivanka in Franc Urankar    8 uri              Jožef Delavec praznik

Sr 2 .5. + Joži Urankar                     8 uri               Atanazij  škof in cerkveni učitelj

Če 3.5. ++ Pavel in Frančiška Žavbi  obl   19 uri   Filip in Jakob mlajši apostola

Pe 4.5.  +++ Lukove + Kompole      19uri              Florjan ( Cvetko)  mučenec 1. petek

So 5.5  + Terezija Sušnik                 7.30 uri         Gotard  škof in menih    1. sobota

Ne 6.5. 6. velikončna nedelja  -nedelja turizma              Marija srednica vseh milosti

7. uri za župljane

9. uri + Živko Burja

Obvestila

Za nami so velikonočni prazniki , k sreči smo imeli tudi velikonočno procesijo, ki je bila kolikor toliko dobro obiskana . Še slaba dva tedna in pred nami bodo že prvomajski prazniki.

Danes popoldne 15. aprila bo revija otroških in mladinskih zborov v župniji Dob. Sodeloval bo tudi zborček naše župnije. Vabljeni k poslušanju!

V torek 1. maja bomo začeli z šmarnicami, ki bodo vsak večer ob 19 uri , razen ob sobotah .Naslov letošnjih šmarnic  za odrasle je Fatimska pastirčka nas učita živeti. za otroke Pripovedi o Mariji, ki jih je napisal Lojze Kozar mlajši.

Za prvi petek bom ponovno obiskal vse bolnike v župniji.

Srečanje za člane ŽPS bo v ponedeljek 7. maja po večerni sveti maši- priprava srečanja zakonskih jubilantov

Šolarji imajo prvomajske počitnice od 27.  aprila do 3. maja.

Ta teden bomo pričeli z obnovitvenimi deli v zvoniku - obnova podestov in stopnic

Bralci Božje besede

22. 4          Lea Štrukelj        ob 7 uri

Katja Cerar        ob 9 uri

29. 4          Anja Kralj           ob 7 uri

Hana Rožič        ob 9 uri

6.5.         Mojca Avbelj       ob 7 uri

Katja Pogačar      ob 9 uri

13.5       Gabrijel Gales      ob 7 uri

Uroš Pogačar       ob 9 uri

20. 5     Leja Barlič          ob 7 uri

Miha Kralj             ob 9 uri

27. 5.    Brigita Golob         ob 7uri

Mojca Tič              ob 9 uri

Če kdo ne more  ob določenem dnevu in uri naj  prosi za zamenjavo !