3. župnijski dan župnij Brdo in Zlato Polje

Na tokratno  lepo sončno nedeljo, teden dni po binkoštnem prazniku ko praznujemo nedeljo Svete Trojice in se spominjamo svojega krsta so se na Brdu zbrali pri sveti maši v naravni katedrali v prijetnem gozdičku pod farno cerkvijo. Sveto mašo so pripravili mladi, saj je bila to zadnja mladinska sveta maša pred počitnicami. In o čem  nam je tokrat v nagovoru spregovoril domači župnik Bernard Rožman. Tako kot večkrat je tudi tokrat k sodelovanju povabil veroučence in zbrane ,da skupaj raziskujejo kdo je Sveta Trojica. In smo začeli najprej z spominom na to , da se ponovno družimo po dveh čudnih letih, da smo skupaj povezani v eno občestvo ter nato   z križem ob vstopu v cerkev z našim krstom in darovi svetega duha, ki jih lahko uporabimo vsak dan v tednu saj jih je sedem. Ob tem ne smemo pozabiti, da so zakramenti nekaj posebnega v našem življenju in, le kot kristjani. kot krščeni zaznamovani z Sveto Trojico lahko živimo iz tega potem lahko naredimo marsikaj dobrega.  ob tem se je vprašal koliko staršev še pokriža svoje otroke,ko gredo v šolo, ali  na izlet, Pri sveti maši, ki je bila tudi zaključek veroučenga leta smo se spomnili tudi katehistinj in voditeljice Slomškovega Bralnega Priznanja, ki je v letošnjem veroučnem letu dobil nov zagon. Preden smo prejeli blagoslov smo prisluhnili še oznanilom med njimi tudi zahvali pokroviteljem Občini Lukovica , PGD Krašnja in PGD Prevoje, Mizarstvu in žagarstvu Capuder Juteršek,ansamblu Skrivnost ključarjem za postavitev šotora, mladini za celotno organizacijo, gospodinjam za odlično pecivo in kuharjem za kosilo, ki ga bomo deležni, Urški Kersnik in TOD Brdo Lukovica za uporabo prostorov  ter Cenetu Pirnatu za pivo Rokovnjač. Svoje misli in navodila je strnil tudi vodja oratorija, ki kot je zagotovil letos bo, kako bo bomo pa videli. Sledil je prevzem spričeval nato pa pohod od Brdo preko Šentvida do Kosez, kjer je bil prvi postanek in okrepčevalnica in nato do Prapreč ter nazaj na Brdo. Ura je bila že za kosilo in po kosilo tokrat ni bilo čas aza siesto družabne igre in še kaj. Za nekatere pa le priložnost za klepet z prijatelji, znanci sosedi zato se je vse skupaj  zaključilo v poznih popoldanskih urah. Če je prijetno in zabavno kdo bo pa silil domov.