Blagoslov bivalnika za Branka Lebeničnika v Vranji Peči

Blagoslov ljudi njihovega bivališča in dobrin je Božji dar povezan z našim življenjem zato prosimo Boga naj varuje vas in vašo hišo v kateri prebivate je v ponedeljek 28.03.2022 popoldne , ko je blagoslovil bivalnik izrekel upravitelj župnije Vranja Peč župnik v Homcu Gašper Mauko  Ob tem je še dejal, da so tokrat  doživeli konkretno kaj pomeni živeti postni čas za kristjane solidarnost oziroma  dobrodelnost je namreč eden od treh stebrov postnega časa. Obenem se je zahvalil vsem , ki so odprli srce, da se je zadeva  speljala kot se spodobi za človeka. Naj bo to bivanje v novem domu prijetno in zato bomo prosili tudi za moč, da bo zrasel na pogorišču nov dom za Brankota.  S slovesno predajo ključev  mobilne hiške Branku Lebeničniku iz Sp. Palovč ter blagoslovom so namreč zaključili prvo del obnove hiše, ki jo je  požar uničil v zgodnih jutranjih urah 28. februarja letos. Ključe bivalnika, v katerem so kuhinja dnevna soba kopalnica in spalnica  mu je predal  župan g. Matej Slapar. Kljub izredni požrtvovalnosti gasilcev PGD Kamnik in PGD Duplica je namreč požar uničil preko sto let staro hišo, a jim  je vsaj  pred ognjenimi zublji uspelo obraniti sosednje stavbe. Branko je začasno našel svojo streho pri  sosedih v vasi pa je že stekla akcija kako mu pomagati.   Takoj so se lotili ureditve  pogorišča in okolice. S pomočjo Civilne zaščite, občine Kamnik - urada župana, sosedov, prijateljev, sorodnikov, krajanov in drugih dobrih ljudi so naredili tisto, za kar še sami niso bili prepričani , če jim bo uspelo. In jim je tudi po zaslugi koordinatroja Francija Goloba, ki je ob tej  priložnosti iz rok župana Mateja Slaparja  prejle posebno priznanje. A kot je sam dejal to priznanje ni namenjeno samo njemu, ampak vsem, ki so kakor koli pomagali, da je Branko prišel do strehe nad glavo.  Je že res, da tako Brankota kot njegovega brata na hišo, čeravno je pogorišče  vežejo lepi spomini , a žal  je zagorelo in sreča, da se ob tem  ni  nihče poškodoval. Ker dela še niso končana oziroma se na obnovi hiše šele začenjajo bodo še kako dobrodošla  denarna sredstva, ki se zbirajo na transakcijskem računu SI56 0231 2009 2509 685 (Karitas Kamnik, Raspov prehod 1, 1241 Kamnik), in sicer z namenom »Požar Palovče«. Za hitro rešitev stanovanjskega problema z nabavo in dostavo bivalnika gre pohvala  Občinskemu štabu Civilne zaščite in Občini Kamnik ter Upravi Republike Slovenije za zaščito in reševanje.