Zakrament svete birme v župniji Krašnja

Živahen utrip je bilo čutiti v zadnjem času pri svetih mašah v župniji svetega Tomaža v Krašnji, saj so se na birmo pripravljali birmanci in birmanke pri devet dnevnici. Pri bogoslužju so sodelovali kot bralci Božje besede pevci in ministranti in tako zavzeto čakali prejema  božje milosti in  darov svetega duha: dar modrosti, dar umnosti, dar svéta, dar moči, dar vednosti, dar pobožnosti in dar strahu božjega. Da se je birmovalec škof dr. Anton Jamnik prepričal o  njihovi pripravljenosti jih je obiskal v četrtek 5. maja in nato še na dan svete birme 8. maja. Pred oltar so tako pristopili dr. Anton Jamnik, župnik Bernard Rožman in Anton Potokar, ter Gregor Luštrek, v cerkvi so se poleg  birmank in  birmancev ter botrov zbrali še sorodniki in prijatelji .Da je bila slovesnost kot se spodobi so poskrbeli še pritrkovalci in  pevci in pevke mešanega pevskega zbora skupaj z  zborovodjo Markom Juteršek in organistom Mihom Zavrlom. Kaj je tokrat škof sporočil mladim? Bodite pristni in iskreni in razsvetljujte svet, ter naj jim ljubi Bog nameni žegna, da bodo v svetu zapustili sled lepega. Spregovoril je še o spoznavanju tudi drugih verstev ter o tem, da je tudi papež veren, saj ima rad Boga in rad ima ljudi. In, če  niso od nagovora odnesli veliko so si verjetno le zapolnili tisti stavek, ko je rekel, da če si v nedeljo pri birmi drugi dan ni spraševanja v šoli.