95 let PGD Krašnja

Vse je mogoče, če se le hoče in tako  je tudi času, ko se nismo smeli družiti gasilkam in gasilcem PGD Krašnja ob pomoči Občine Lukovica uspela izgradnja novega prostornega gasilskega doma, ki bo lahko kasneje sprejel tudi večja vozila. Prevzem doma je bil zato lahko takšen kot v starih časih svečan z obilico gostov in govornikov. Svoje obeležje in svečanost vedno doda  godba Lukovica in tako so zaigrali na začetku in  tudi pred blagoslovom , da smo se pripravili na bolj duhoven del prevzema doma. V nagovoru je zbranim županja mag. Olga Vrankar razložila finančno plat projekta, ki ga tokrat predajajo svojemu namenu in zgledno sodelovanje vseh dejavnikov v kraju. Še pred tem smo se kronološko sprehodili čez zgodovino društva, ki je v vseh teh letih vedno napredovali in  raslo tako po osebju  kot opremi. Poleg tega je dejala še, da razume težave gasilcev in gasilk in, da bo občina še naprej skrbela , da se bodo sredstva delila tudi  PGD, saj  so gasilci in gasilke vedno pripravljeni priskočiti na pomoč ne gleda na uro in vremenske razmere. Predsednik GZ Lukovica Robert Maselj je bil kratek in jedrnat in je za pridobitev, ki jo danes prevzemajo čestital članom in članicam PGD Krašnja in obenem dejal, da se glede na številni podmladek ni za bati za nadaljnji obstoj PGD Krašnja vsaj nekaj  let. Predsednik PGD Krašnja Gregor Rožič je po svojem nagovoru  podelil zahvale vsem, ki so kakorkoli pomagali, da  je gasilski dom zgrajen.  Čestitke so izrekli še predsednik KS Krašnja Robert Pervinšek, predsednik ŠD Krašnja Marjan Štrukelj in predsednica KUD Fran Maselj Podlimbarski Romana Močnik, ter v imenu vseh članov in članic  tudi predstavnika pobratenega PGD Gozd Martuljk .  Župnik Bernard Rožman je   blagoslovil še prostore in razložil pomen besed gasilski dom, je dom vseh saj združuje, zabava, poučuje in še veliko več, saj  zbira ljudi, ki so pripravljeni priskočiti na pomoč tistim, ki so v nesreči. Naj torej dom zaživi, naj bo v njem utrip , ki smo ga pogrešali kar lep čas  tudi ob pomoči blagoslova.