Vidov sejem v Šentvidu pri Lukovici v znamenju blagoslovov

Praznovanje Vidovega se je letos začelo v petek z   Vidovim  večerom z irsko glasbo, ki so jo igrali in peli  člani skupine Grešna sapica in pivom Rokovnjač. V nedeljo  so po sveti maši blagoslovili pivo, za tiste, ki ne veste je sveti Vid tudi zavetnik pivovarjev ter pripravili sejem na katerem je kaj za videti okušati in kupiti.  Za popestritev sejemskega dogajanja pripravijo še tekmovanje v  kuhanju golaža in tokrat se je  pomerilo  kar devet ekip , a to še ni vse . Poleg stalne res zanimive sejemske ponudbe domačih proizvajalcev in pridelovalcev so tokrat odprli oziroma svojemu namenu predali še kolesarski poligon in športno igrišče. In, da bo vse kot mora biti je ob otvoritvi, ki jo je opravila županja mag Olga Vrankar skupaj z predsednico KS Prevoje Nino Bisić   novo pridobitev blagoslovil še župnik Bernard Rožman tudi navdušen kolesar. Takoj po blagoslovu so poligon preizkusili kolesarji in rolkarji, igrišče pa nogometaši NK Črni graben. Po zagotovilih županje   bodo  na prostor nekdanjega balinišča postavila igrala. Prostor pred igriščem pa naj bi postal piknik prostor. Tudi tokrat nas je razveseljevala godba Lukovica in ker je sveti Vid tudi stojnica z dobrimi češnjami, saj mora bit sveti Vid češenj sit in letos jih bo res lahko. In župnik Bernard je takoj po blagoslovu odhitel k svojemu kotličku kuhat golaž saj je tokrat tekmoval skupaj z starši in skupaj so prejeli celo nagrado kar tudi ni kar tako. In veste kaj so skuhali: Nekaj surovega so dejali .Če je kaj golaža ostalo viri ne navajajo zaradi izredno dobrih okusov domnevam, da je kaj hitro po ocenjevanju pošel in, da je za kuharje ostalo bore malo.