MOJ DAR BOGA SLAVI ZA VSE PREVOŽENE POTI

Takšno je geslo akcije MIVA Slovenije in Misijonskega središča Slovenije, ki na Krištofovo nedeljo pri  blagoslovu prevoznih sredstev zbira denar za prevozna sredstva namenjena našim misijonarjem in misijonarkam širom po svetu.Skok v zgodovino nam pove, da so  potem , ko je v Avstriji MIVA že delovala kar nekaj let  se je  na misijonskem sestanku v Tinjah na Koroškem, v oktobru 1986 porodila  ideja o samostojni organizaciji MIVA Slovenija. Z podporo  nadškofa g. Alojzija Šuštarja je  leta 1987 začela MIVA Slovenija pod vodstvom Staneta Kerina delovati v želji  našim misijonarjem in misijonarkam preskrbeti  prepotrebna vozila za opravljanje poslanstva cerkve.. Slovenci znamo odpreti ne samo srce ,ampak tudi denarnico in zahvaljujoč se Stanetu je  MIVA Slovenija prišla do sredstev za nabavo vozil pri kateri je pomagala izpeljala  MIVA Avstrija kajti tam znajo z  najmanjšimi sredstvi dostaviti misijonarju , ali misijonarki kar najboljše  prevozno sredstvo. Nedelja 24. julija je bila v Cerkvi na Slovenskem poleg nedelje starih staršev  tudi Krištofova nedelja, ko duhovniki blagoslavljajo vozila in zbirajo sredstva za MIVA Slovenija. V župnij Krašnja je tako duhovni pomočnik Gregor Luštrek po končani sveti maši blagoslovil nalepke in voznike v cerkvi pred njo pa še posamezna vozila  z željo, da vozniki in voznice skupaj s potniki srečno prispejo do cilja in se varno vrnejo domov.   Zbrana sredstva bodo še kako prav prišla MIVI Slovenija,  saj so želje in potrebe po prevoznih sredstvih naših misijonarjev in misijonark iz leta v leto večje.