Vnesite vaš naslov

Odgovor je sila preprost , seveda gre le mi ga ne sprejmemo, oziroma mu med dopustom ne namenimo tistih nekaj minut za pogovor z njim, ki jih , če jih vsako nedeljo namenimo Njemu  pri svetih mašah v domači župniji. Prav je, da zato tudi na  dopustu ne pozabimo na Boga in, če je v bližini našega mesta dopustovanja cerkev se napotimo k sveti maši na Gospodov dan tja, četudi bo govorica nerazumevajoča nam nepoznana, a pokrižati se znamo očenaš poznamo in nekaj od svetih maš smo odnesli tudi doma tako, da ji lahko sledimo tudi v drugem jeziku   Pot nas večkrat zanese na Gorenjsko in tako smo zelo blizu romarskega svetišča Brezje kjer se lahko priporočimo Mariji , ali smo celo  pri sveti maši. Na 16. nedeljo med letom se je tako zbralo pri sveti maši ob 8. 30 uri na prostoru pred baziliko  kar lepo število vernikov in med njimi tudi skavti iz Železnikov. Slednji so sooblikovali sveto mašo, ki jo je daroval  p. Tadej Inglič s sodelovanjem pri branju beril, prošenj in kot se za skavte spodobi petju. Nedeljski  evangelij govori o obisku Jezusa pri Marti in Mariji in ravno o njem je spregovoril tokrat p. Tadej. Lk 10,38‑-42 Gospod ji je odgovóril: »Marta, Marta, skrbi in vznemirja te veliko stvari, a le eno je potrebno. Marija si je izbrala boljši del, ki ji ne bo odvzet.« In slednjega služenja dobrodelnosti in duhovnosti najdemo tudi v življenju skavtov in naj tako tudi ostane. Po koncu svete maše je p. Tadej blagoslovil še avtomobile s katerimi smo se tokrat pripeljali na Brezje, da nas bodo varno vozili okoli in še kdaj pripeljali do domače cerkve,  Brezij , ali v katero drugo romarsko cerkev Po končanem blagoslovu smo si lahko ogledali še muzej jaslic in naročili svete maše v zakristiji ali pa v Romarskemu uradu, kjer si za spomin zase ,ali sorodnike prijatelje ,ali le znance lahko kupimo spominek , ki nas bo spominjal, da je Bog z nami na vseh naših poteh in, da nas tudi Mati Marija varuje na naših poteh v življenju.