Ko fantje zapojo pri sveti maši

Božične in koledniške ljudske pesmi je dolga leta zbiral Janez Močnik, ki je veliko sodeloval tudi z moškim pevskim zborom Janko Kersnik iz Lukovice. Janez Močnik je avtor verjetno edine zbirke ljudskih  pesmi o božiču in koledovanju z naslovom Evropske božične in koledniške ljudske pesmi. Pri popoldanski sveti maši  v ljubljanski stolnici  na božični dan so peli člani moškega pevskega zbora Janko Kersnik iz Lukovice, ki so na koncu  pri jaslicah zapeli še nekaj koledniških pesmi. A s tem se petje za ta dan le še ni končalo, saj so zapeli tudi   na vrtu pri proštu Jožefu Lapu potem, ko so si ogledali zanimive jaslice . Na Štefanovo so ponovno zapeli tokrat pri sveti maši v župniji Krašnja v cerkvi svetega Tomaža in slednjo zaključili z nekaj koledniškimi pesmi, da obudijo star običaj. Do prihoda svetih treh kraljev jih čaka še nekaj nedeljskih svetih maš, kjer bodo po običaju  na koncu zapeli še koledniške pesmi in komu priklicali v spomin otroška leta.