Tradicionalno srečanje županje z duhovniki naših župnij

Povabilu županje, mag. Olge Vrankar, na vsakoletno srečanje z duhovniki župnij Črnega grabna, so se odzvali župnik župnij Brda, Zlatega polja, Češnjic in Krašnje Bernard Rožman, župnik v Blagovici Drago Markuš in nekdanji duhovni pomočnik na Brdu in Zlatem polju Ivan Povšnar. Gregor Luštrek, sedanji duhovni pomočnik na Brdu, se srečanja zaradi obveznosti ni mogel udeležiti, opravičil pa se je, zaradi bolezni, tudi bivši župnik v Krašnji Anton Potokar. Srečanje vsako leto poteka v prijetnem vzdušju ob pogovoru o sodelovanju med občino in župnijami, o življenju in delu v župnijah in občini nasploh, o izvedenih investicijah in seveda o načrtih za prihodnje. V občini je sakralnih objektov kar veliko in lahko se pohvalimo, da jih je večina, tudi zaradi zglednega sodelovanja z občino, kar dobro vzdrževanih. Vsekakor pa stvari nikoli niso povsem zaključene in vedno znova se pokažejo potrebe po obnovi, vzdrževanju ali izboljšavi. Občina se vedno je in se bo, po zagotovilih županje, tudi v bodoče v okviru  možnosti trudila pomagati pri financiranju projektov. Tako kot doslej si tako zglednega sodelovanja obe strani nadejata in želita tudi v letošnjem letu. Tako so si v sproščenem pogovoru predstavili načrte za letošnje leto, prav gotovo pa so spregovorili tudi o verskem življenju v posameznih župnijah, o dobrih praksah pa tudi o težavah, s katerimi se duhovniki pri svojem delu srečujejo. Kot se za tako ponovoletno srečanje spodobi so si seveda ob zaključku zaželeli zdravja, miru in blagoslova za vse dni v letu z željo, da se prihodnje leto spet snidejo in se skupaj z zadovoljstvom ozrejo na uresničene cilje, ki so si jih zastavili.