Koncert duhovno ritmične glasbe Janez Ferlež in Antonio Tkalec

V soboto 28. januarja zvečer smo v kulturnem domu Antona Martina Slomška v Šentvidu lahko prisluhnili prav posebnemu koncertu. Janez Ferlež in Antonio Tkalec sta nam, skupaj z gostjo Marjetko Žnidarec in Mladinskim pevskim zborom župnije Brdo, pripravila bogat repertoar duhovno ritmične glasbe. Pri dobri pesmi tudi jezik ni ovira,  saj se spomnimo besed iz svetega pisma ki pravi »Vsi so bili napolnjeni s Svetim Duhom in začeli so govoriti v tujih jezikih, kakor jim je Duh dajal izgovarjati. Kako, da jih slišimo vsak v svojem maternem jeziku?«  Pesmi, kot so Hozana, Peter Skala, Podaj mi roko Jezus, Bog je z nami in Ohrabri me, Hvala ti, Dok postojim tebi ču  pjevati, Oče Moj, Daj mi snage, Ovo nije vreme predaje, Moja molitev......smo se tako združili kot zbor in v dvorani je odmevalo  petje iz srca za Boga. Tudi vokalistka Marjetka Žnidarec je s svojimi pesmimi navdušila občinstvo, pa tudi Mladinski zbor župnije Brdo je lepo obogatil program. Bučen in dolg aplavz je bil znak, da je bilo treba k predvidenemu programu še dodati kakšno pesem, saj poslušalci niso bili pripravljeni kar tako oditi. Ob koncu se je vsem skupaj, nastopajočim za res lep in bogat program, obiskovalcem pa za udeležbo, zahvalil župnik iz Brda Bernard Rožman in nastopajočim izročil simbolično darilo.  Prav na koncu pa smo se vsi skupaj s pesmijo, ki je bila tako ljuba in jo je velikokrat in zelo rad prepeval tudi pokojni nadškof Alojz Uran, Angelček varuh moj, priporočili  angelu varuhu in se polni lepih glasbenih vtisov poslovili.