Župnijski list Brda, Zllatega Polja, Češnjic in Krašnje leto MMXXIII št. 3

Pepelnica, 22. februar 2023

Slovesen vstop v 40. dnevni postni čas bomo začeli na pepelnično sredo. Iz ljubezni do Boga se bomo radi udeležili večernih svetih maš ob 18.00 in 19.00, ko bomo pristopili tudi k pomenljivemu obredu pepeljenja. To je dan strogega posta; odrekli se bomo uživanju mesnih jedi in samo enkrat se bomo do sitega najedli. Sproščen in prijeten vstop v čas duhovne priprave na veliko noč, na praznovanje Jezusovega trpljenja in vstajenja!

Postna postava za leto 2023

To je čas duhovne poglobitve in dobrih del. Cerkev za postni čas določa tudi posebne oblike spokornosti. Strogi post je na pepelnično sredo (letos 22. februarja) in na veliki petek . Ta dva dneva se le enkrat na dan do sitega najemo in se zdržimo mesnih jedi. Strogi post veže od izpolnitve 18. leta starosti do začetka 60. leta. Samo zdržek od mesnih jedi je na vse petke v letu. Zdržek od mesnih jedi veže vernike od izpolnjenega 14. leta. Kadar je praznik (cerkveni ali državni) na petek ali je kakšna slovesnost v družini (poroka, pogreb,…) post in zdržek odpadeta.

SVETOPISEMSKE URICE za otroke od 4. do 6. leta.

Naslednji termini Svetopisemskih uric bodo: Sobota, 4. 3. 2023, tema: Jezusovo delovanje, čudeži, dramatizacija: Jezus pomiri vihar; Sobota, 18. 3. 2023, tema: sv. Jožef, Dan staršev, pogovor o družinah; Sobota, 1. 4. 2023, tema: Jezusov prihod v Jeruzalem - zgodba, dramatizacija, okrasitev oljčnih vejic.Povabljeni tudi novi otroci. Pokličite ga. Ani: 031-430-386

POSTNE AKCIJE - SPODBUDE ZA POSTNI ČAS 2023

1. DOBRODELNOST

Na 3. postno nedeljo bomo v vseh župnijah imeli postno nabirko za »Družino, ki skrbi za invalidnega člana«.

1. MOLITEV

Molitev rožnega venca pred svetimi mašami, pol ure pred sv. mašo.

Molitev križevega pota med tednom v družini ali ob petkih v cerkvi. Možnost molitve križevega pota bo tudi ob nedeljah po podružnicah ob 15.00.

1. ODPOVED - DOBRO DELO

Udeležba pri eni od svetih maš med tednom z namenom za tiste, ki trpijo zaradi naravnih nesreč in vojn.

POSTNI SKLEPI

Na polici za tisk bo košarica s srčki. Na srčke boste lahko napisali svoj postni sklep in ga položili v košarico h križu, ki bo pred oltarjem. Srčki bodo skozi ves postni čas krasili križ. V postnem času bo tudi postno predavanje, ki nam bo pomagalo poglobiti letošnji postni čas.

Po 20.2      + po namenu (K)                                 ob 18 uri                                      Frančišek in Jacinta fatimska pastirčka

Sr 22.2      +po namenu (K)                                   ob 18 uri                                      pepelnica strogi post  sveta maša v cerkvi

Pe 24.2.   + po namenu darovalca                        ob 18 uri                                       Matija apostol, križev pot

So 25 2    + nace Repovž                                       ob 8 uri                                        Alojzij in KAlist mučenca

Ne 26.2.   1. postna nedelja                                                                                     Aleksander škof

+Jože Zupan

Po. 27.2.   + Ivan Smrkolj oletna in vsi Ajdnarjevi                                                   Gabriel redovnik

+ Ana Pervinšek 30 dan

Sr 01.3  + Marija Klopčič  obletna                         ob 18. uri                                    Albin škof

Pe 03.3   +Štefka Urankar                                   ob 18. uri                                    Kuniginda cesarica; prvi petek obisk bolnikov  in starejših , križev pot

So 04.3 + Antonija Levičnik                                   ob 8 uri                                     Kazimir Kralj  prva sobota  ministrantske vaje ob 9 uri

Ne 05.32 postna nedelja                                                                                       Hadrijan mučenec

+ Jože Ribič                                             ob 8.30 uri

Po 06..3   + vzahvalo                                             ob 18. uri                               Julijan škof

Sr 08.3.    + za srečno vožnjo (K)                           ob 18 uri                              štefan opat

Pe 10.3    + vera Beguš                                        ob 18 uri                               40 mučencev

So 11.3  +Frančišek Šum                                     ob 8. uri                               Benedikt škof

Ne 12.3 3. postna nedelja  Papeška nedelja                                                 Inocenc papež

+ Jože Hrovat                                          ob 8. 30 uri

ZAHVALA

Pevci Otroškega in Mladinskega pevskega zbora se ob izidu zgoščenke NAŠ BOŽIČ iskreno zahvaljujemo vsem sponzorjem, ki ste nam do sedaj pomagali pokriti stroške projekta: OBČINA LUKOVICA, M&P BURJA, GP TROJANE, PEČARSTVO AVBELJ, BS TEHNIK, RCU rekreacijski center, OPTIKA VALLIS, KMETIJA VAMPRET, GOSTILNA PRI GAŠPERJU. HVALA tudi ostalim, ki ste finančno in z molitvijo podprli naš projekt. Zahvaljujemo se vam faranom, ki nas podpirate pri našem ustvarjanju in slavljenju Boga. Vaša podpora nam veliko pomeni. Se priporočamo še za naprej. Boglonaj.

Dar za svete maše lahko oddate po svetih mašah v Krašnji na obrazcu, ki ga prejmete v zakristiji, ali v času uradnih ur v župnišču na Brdu .

ŽUPNIJE BRDO, ZLATO POLJE, ČEŠNJICE, KRAŠNJA

Brdo pri Lukovici 3, SI - 1225 Lukovica  tel.: 01  723  67  40

GSM: 031 671 094,       e-mail: zupnija.brdo@rkc.si

Uradne ure: na Brdu ponedeljek: 9-11h  ponedeljek,  sreda, petek po maši.  Na praznik uradnih ur ni! V času počitnic so uradne ure po svetih mašah ali po dogovoru.  Dar za svete mašpe lahko oddate tudi po sveti maši v zakristiji .