Abraham obiskal Gregorja Luštreka

Duhovni pomočnik na Brdu Gregor Luštrek je 21. februarja dopolnil  50 let in se srečal z Abrahamom. Tako kot se za tak praznik spodobi so tudi zanj pripravili pravo praznovanje. Ključarji so pripravili mlaj, iz cerkvenega zvonika je bilo slišati zvonjenje pritrkovalcev in pevci ter pevke so zapeli zdravico. Kakor je dejal župnik Bernard, je dobro, da gre Gregor tudi v Krašnjo, saj so se lahko tako v miru dogovorili o poteku slavja. In med tem, ko je v cerkvi potekala sveta maša, je okoli župnišča mrgolelo pridnih delavcev, ki so kopali jamo, urejali mlaj in pripravljali vse  za pogostitev.  Po končani maši je bilo že skoraj vse pripravljeno, le mlaj je bilo treba še postaviti pokonci na mestu, ki so mu ga določili  na vrtu župnišča. Po zapeti zdravici je sledil stisk rok in osebne čestitke. In za tak praznik ob vseh dobrotah ne sme manjkati torta. A tokrat jih je bilo kar pet, za vsakih deset let ena. Dragi Gregor, iskrene čestitke, vse dobro in Bog te živi, mati Marija pa naj te varuje vseh tvojih poteh .