Predvelikonočno srečanje starejših in bolnih na Brdu

Ko te povabijo, da se pridružiš srečanju na 1. aprila najprej pomisliš na šalo, a ker se niti župnik Bernard Rožman niti sodelavci Karitas ne hecajo v resnih zadevah je bilo predvelikonočno srečanje v soboto  1. aprila v župnijski učilnici na Brdu  Poleg župnika so srečanje  pripravili še sodelavci župnijske Karitas Brdo Zlato Polje in na že tradicionalno druženje pred prazniki tokrat povabili še Rožmarinke, da s svojim petjem pri sveti maši in na koncu z krajšim koncertom popestrijo srečanje Člani in članice skupine Rožmarinke  so sicer iz Doba pri Domžalah. In čeravno  sta se  pri oltarju zbrala tako župnik Bernard Rožman kot duhovni pomočnik Gregor Luštrek je nagovor pripadal prvemu in tako smo v njem izvedeli kaj vse se je dogajalo pri njih doma pred veliko nočjo. Na vprašanje, če je tudi pri starejših v mladih letih kakšno kuhano  jajce pripravljeno za barvanje padlo na tla ni bilo odgovora. Iz nasmehov na ustih je bilo razbrati, da se je tudi pri njih tako godilo . Seveda ob tem tudi ni mogel skriti zadovoljstva, da so se odzvali povabilu v tako velikem številu  kljub lepemu vremenu. Srečanje je namenjeno druženju, pogovoru, klepetu in , če ste slučajno pozabili kaj zmoliti, boste pa to storili kasneje, danes je dan za druženje. Na vprašanje koliko so bili stari, ko so prvič barvali jajčka so bili odgovori različni , a  vendar so vsi to počeli že zelo kmalu še pred osnovno šolo . In nato so se seznanili z  tradicijo in  simboli ob tem je napeljal, da iz jajca pride življenje in to življenje se pravi kokoš bodo, če bo le posreči pokušali tokrat v malo drugačni obliki. Med sveto mašo so se spomnili tudi duhovnikov, ki so delovali v župniji in tudi tistih, ki so pokojni in jih priporočili ljubemu Bogu in Mariji . Sledilo je bolniško maziljenje in ob koncu svete maše še blagoslov butaric, ki so jih za spomin na srečanje in tudi na bližajoče se praznike odnesli domov.  Še dobre želje za bližajoče praznike in pesem ter žvenket krožnikov sta preplavila učilnico in Bog požegnaj so se še glasile besede župnika preden se je začel družabni del z pogostitvijo.