Prvo sveto obhajilo v župniji Krašnja

Med zakramente uvajanja sodijo sveti krst, sveta evharistija ( obhajilo) in sveta birma , zakramenta ozdravljanja sta sveta pokora in sveto bolniško maziljenje in  zakramenta služenja sveti red in sveti zakon.
In z krstom smo sprejeti v Cerkev saj je najpomembnejši krščanski zakrament. Nadaljevanje sprejema oz potrditve je prejetje prvega svetega obhajila, ki ga prejmejo veroučenci v tretjem letu veroučne šole .Da bodo lahko prejeli Jezusa se pripravljajo že od vstopa v veroučno šolo in pred prijetjem še z duhovnimi vajami in tri dnevnico pred prvim svetim obhajilo. Kar nekaj priprav je tokrat čakalo prvobhajance in tudi ostali niso stali križem rok. Poleg duhovne priprave je bilo potrebno postoriti še kaj tudi na drugih področjih predvsem v cerkvi in v župnišču. A, če je volja se vse da in tako so starši skupaj z prvoobhajanci v soboto 6. maja imeli udarniško akcijo čiščenja in pripravljanja cerkve in okolice le te ter župnišča. Ker je bilo tokrat število prvoobhajancev veliko je bilo temu primerno tudi staršev in tako so delo hitro opravili, da so  lahko še doma kaj postorili. kar deset jih je v nedeljo 7. maja prejelo prvo sveto obhajilo in to trije dečki in sedem deklic. Nedelja 7. maja je bila nekaj posebnega vsaj za družine prvoobhajancev saj je  to družinski praznik in malo treme tako na strani prvoobhajancev kot staršev je bilo za pričakovati .Saj veste, ali imamo listek za prošnje, kdo bere pred mano, kdaj moram k mikrofonu in še kaj in ne nazadnje, ali imamo vse kar potrebujemo s seboj. A vse je za nami uspešno so se vsi prvoobhajanci  zbrali pred župniščem veseli in polni pričakovanja. V procesiji za križem in kadilnico so šli ministranti za njimi župnik Gregor Luštrek in nato prvoobhajanci ter za njimi še starši. Stari starši so v večini že bili v cerkvi in pričakovali začetek svete maše. Bodi pozdravljen se je slišalo petje in igranje  z kora tokrat je pel združeni otroški pevski zbor Brda in Krašnje pod taktirko Petre Avbelj ob spremljavi Tjaše Klopčič na orgle in kitaro. Praznična sveta maš je priložnost tudi za večje sodelovanje laikov in tako so tokrat berila brali starši , prošnje prvoobhajanci , tudi besed pri prinašanju daril so bile njihove no evangelij in nagovor je le pripadal župniku Gregorju Luštreku. Tokrat je svoj nagovor namenil prvoobhajancem in v njem se je oslonil na pogovor z njimi, da so ob pomoči zastavljenih vprašanj skupaj z odgovori naje so  ustvarjali nagovor ,ali pridigo. Beseda je tekla o Očetovi hiši in družini ter srečanju z Jezusom. Seveda ni manjkala obnova krstnih obljub, tokrat iz ust prvoobhajance ob sveči, ki je tokrat simbolizirala vse krstne sveče. Še blagoslov daril na koncu svete maše, ki so jih prejeli prvoobhajanci ter oznanila, da se ve kaj in kako v te3dnu, ki je pred nami. A pred blagoslovom še zahval staršev in prvoobhajancev župniku Gregorju in tako starši kot župnik zahvala še pevcem ministrantom in vsem, ki so na poti z molitvijo ,ali kako drugače podpirali prvoobhajance. Še skupinsko in posamezno fotografiranje in nato v župnišče, kjer je za vse pripravljena pogostitev, nato pa vsak po svoje, lahko tudi na piknik,  saj je vreme ravno pravšnje .