Vnesite vaš naslov

V soboto 22. aprila so v cerkvi svetega Jakoba v Ljubljani premierno zapeli Slovensko mašo v B - duru skladatelja Andraža Babška. Za tak projekt je potrebno tudi večje število pevcev in pevk in tako so se združili tako cerkveni kot posvetni zbori . Zapeli so štirje župnijski zbori iz Medvod, MePZ Jakob Aljaž iz Medvod, MePZ KUD Tacen, ženska vokalna skupina Harmonija. mešani upokojenski zbor Grosuplje, župnijski zbor župnije Brdo pri Lukovici in pevci in pevke Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana. Na orgle jih je spremljal  Miha Zavrl iz župnije Brdo. Sveto mašo je daroval p. Beno Lavrih k oltarju sta pristopila še  p. Silvo Šinkovec in p. Jože Kokalj V  nagovoru je p. Beno postavil vprašanje, če se zavedamo koliko je Kristusove navzočnosti v nas, ter, da imamo tudi mi kdaj zastrte oči kot dvojica na poti v Emavs.  Spodbudil nas je, naj da bomo iskalci Boga in duhovno radovedni.  Ob tem ni pozabil omeniti čudovitih glasov z kora in mogočnega glasu orgel, ki skupaj navdušijo duhovno še tako hladne poslušalce. Premiere glasbenega dela se bodo odvile v več cerkvah po Sloveniji, le kor mora biti  velik kajti če so zbori polnoštevilni  šteje  orkester skoraj 100 pevcev in pevk.