Pomladni koncert učencev orgel z gosti

Še nasmeh na sliki svete Cecilije zavetnici cerkvene glasbe na koru cerkve sv Vida v Šentvidu pri Lukovici je bil po koncu nastopa učencev orgel in petja večji kot takrat, ko smo vstopili v cerkev. Sicer je potrebno osvojiti kar nekaj spretnosti, da pri kraljici glasbil znamo uporabiti številne manuale, registre, pedale in piščali. In potem , ko jih  osvojiš, seveda če ti uspe  znaš  pričarati glasbo, ki te popelje v nebesa in po mnogih vajah postaneš iz   odličnega učenca mojster. Priznati moram, da so tokratni nastopajoči že korak bliže k nazivu mojstra. Glasbene šole Domžale oddelek za orgle je namreč v četrtek 18. maja pripravil koncert z naslovom Pomladni koncert učencev orgel z gosti. In preden so učencem orgel GŠ Domžale prsti spolzeli čez črno bele tipke in stopala čez pedal  je mentorica Veronika Šarec, ki poučuje orgle zbranim namenila besede zahvale. Predvsem hvala staršem , ker spodbujate svoje otroke in jih vozite na vaje in nastope kadar je treba. Kratko a v bistvu povedano vse veliko odrekanja je potrebno , še več logistike, a vse se da , če je le volja. Kot prvo so iz orgel prišli zvoki   Archerjeve Festivo finale, ki ga je zaigrala Neža in slednja je skupaj z Ano, ki se uči klavir  zaigrala  Andre’jevi, Divertissement.  Tipke so tipke in, če se potrudiš in imaš voljo  gre igranje tudi na orglah. Matevž je zaigral Bachov Mali preludij v F-duru ter Vienejev Preambule. Maša nam je tokrat zaigrala Mali preludij v g-molu od bacha in Klebsov Postludium Jošt na orgle  Hana in Alenka pa sta  ob igranju orgel zapeli Rameauovo Ave Maria. Ker Joštu orgle niso bau bau  nam je zaigral še Koralni preludij Nun danket alle Gott od Haffnerja in Bachov Mali preludij v a-molu. Klara pa Bachov Ich ruf zu dir BWV639 ter Elertov Koral Freu dich sehr o meine Seele ter Regerjevo Tokato v d-molu. Alenka je še enkrat zapela in tokrat ob igranju Miha na orgle Ave Maria avtorja Saint-Saens In kot zadnjo točko tokratnega Pomladnega koncerta učencev orgel z gosti je Miha zaigral še Viernov Cortage. Prijeten koncert so tokrat pripravile poleg Veronike še Urška Urbanija Žun petje in Laura medved Šemrov klavir. Poleg zahvale staršem je Veronika Šarec  zahvalo namenila tudi župniku Bernardu Rožmanu za vso pomoč in razumevanje pri izvedbi koncerta.