REŠNJE TELO IN KRI - TELOVO

Praznik Svetega Rešnjega telesa -  telovo se praznujemo na prvi četrtek po nedelji Svete trojice, vendar je to delovni dan, zato se veliko župnij odloči zunanjo slovesnost s procesijo prestaviti na prvo naslednjo nedeljo. Sveta Julija Lieška, je imela videnja v katerih jo je Bog nagovarjal, da je potrebno ustanoviti ta praznik. V lokalnem merilu  ga potrdil lieški škof leta 1246. Po Julijini smrti je njeno delo nadaljevala blažena Eva Liepka in leta 1264  je papež Urban IV. prej je bil naddiakon v Liegu v buli Transiturus, uradno razglasil praznik Svetega Rešnjega telesa in krvi. Sam praznik je povezan s slovesno telovsko procesijo, ki pa je bila v Sloveniji v času Jugoslavije  prepovedana. V nekaterih krajih so  tradicijo obnovili in tako je tudi v župniji Krašnja, kjer gredo v sprevodu verniki z banderi in nebom , pod katerim duhovnik nosi monštranco z najsvetejšim, po vasi in se ustavi pri štirih znamenjih. Telovske procesije se je udeležilo kar nekaj veroučencev, ki so po poti in pred posameznimi znamenji, kot je od nekdaj navada, potresali cvetje. S to pobožnostjo kličemo blagoslov na naše domove, polja in vse naše delo in prosimo Boga, da nas obvaruje naravnih nesreč, hudega vremena, treska, lakote in vojske. Božja pomoč in varstvo nam je v vsakem času, tudi danes, še kako potrebna in tega smo prosili tudi preteklo nedeljo pri slovesni telovski procesiji.