Sveti Rok, prosi za nas

V preteklih letih, ko je pri nas razsajala korona covid 19  smo se veliko obračali k svetemu Roku, saj  je ravno on zavetnik proti  raznim  nalezljivim boleznim, proti bolečinam v nogah, kolenih, proti oteklinam, proti steklini in živinski kugi. Kot zavetnika ga časte zdravniki (predvsem kirurgi), lekarnarji, kmetje, jetniki, grobarji in drugi. In na Rokovo mnogi poromajo v cerkev  k svetemu Roku z priprošnjo da nas obvaruje kuge in drugih bolezni. Tako   romajo v cerkev svetega Lenarta  na Krtini, kjer je sveti Rok tudi iz župnije Brdo saj je že leta zaobljubljena sveta maša na ta dan. Po vsej verjetnosti je sveti Rok obvaroval kraj kuge, ali kakšne druge bolezni in zato iz župnije še dan danes  poromajo k njemu na njegov god. Razveseljujoče je dejstvo, da jih vsako let več pride k sveti maši peš in tako res poromajo k  svetem Roku. In o čem je tokrat tekla beseda pri sveti maši v nagovoru duhovnega pomočnika Gregorja Luštreka, ki je somaševal poleg  župnika Bernarda Rožmana. O spominu na dni, ko je razsajala kuga tega stoletja torej covid. O vračanju zaupanja v Božjo pomoč tudi na priprošnjo svetega Roka, ki tako kot  Marija nikoli ne zapusti bolnih in ubogih. K  sveti maši je priromal tudi stalni diakon v župniji Janez Rožman. Na koncu svete maše pri kateri je prepeval mešani cerkveni pevski zbor župnije Brdo na orgle je igral Miha Zavrl je besede pozdrava romarjem namenil še domači župnik Jure Ferlež.