Krištofova nedelja v Krašnji

Kar nekaj je svetnikov, ki so zelo priljubljeni pri ljudeh med nje zagotovo sodi  sveti Miklavž, a vendar se  največkrat priporočamo svetemu Krištofu za varno vožnjo saj je poleg tega, da je priprošnjik v sili tudi zavetnik voznikov. Na Krištofovo nedeljo cerkev na Slovenskem zbira sredstva za prevozna sredstva za naše misijonarke in misijonarje. Misjonsko središče Slovenije in Miva Slovenije namreč pomagata našim misijonarjem in misijonarkam pri opravljanju svojega poslanstva z prevoznimi sredstvi , ki so nujno potrebna za delo na misijonu. A tu ne gre le za avtomobile, saj jim dobavijo od koles motorjev, tovornjakov, avtobusov tudi čolne. In misijonarjev in Krištofove nedelje se je v uvodu k sveti maši spomnil tudi župnik Gregor Luštrek. In če se je v nagovoru dotaknil prilike iz Evangelija o pšenici in ljulki iz katere izhaja misle, da moramo znati ločiti dobro od slabega je na koncu svete maše pred blagoslovom vozil in drugih prometnih sredstev besede namenil tudi potrebam misijonarjev in misijonark. Pred blagoslovom vozil je sledil blagoslov  nalepk in voznikov ter voznic . Zmolili smo še molitev za srečno pot , ki se glasi: Dobri Bog, bodi z nami na cestah tega življenja. Obvaruj nas in vse udeležence v prometu pred nevarnostmi in nesrečami.Varuj nas pred nepazljivostjo, lahkomiselnostjo in hitenjem. Na priprošnjo svetega Krištofa nas spremljaj, da se z vseh poti vedno varno vrnemo domov. Ko pa bomo na poslednji poti, nam daj doseči končni cilj pri tebi. Po Kristusu, našem Gospodu. Amen. Sveti Krištof prosi za nas. Vsi tisti, ki niste bili pri blagoslovu in bi želeli dati svoj dar za Mivo saj  pravi geslo Moj dar Boga slavi za vse prevožene poti, zato z veseljem darujem in življenja rešujem, ter Stotin za srečno prevožen kilometer” spodbujata k darovanju nas samih lahko svoj dar oddate v zakristiji ,ali na račun  TRR pri NLB: SI56 0201 4005 1368 933 BIC: LJBASI2X referenca: SI00 249500 koda namena:  CHAR namen: akcija MIVA. Ob tem ne pozabimo, da je akcij za pomoč našim misijonarjem še kar nekaj našim misijonarjem in misijonarkam v Afriki in Albaniji lahko pomagamo tudi z nakupom koze, da se družine lahko trajnostno  preživijo.