Naša pomoč poplavljenim

V prvih dneh po poplavah je marsikomu prišla na misel dajmo jim pomagat po svojih močeh. A vedno le ni ostalo samo pri ideji, ampak so jo mladi iz Brda in Krašnje zahvaljujoč se pomoči novodobnih sredstev obveščanja in besed spodbud župnika Bernarda in duhovnega pomočnika Gregorja tudi uresničili. Slogana Skup stopimo pa bo šlo se je tokrat izkazal za pravega saj so se odločili, da po svojih močeh pomagajo ljudem, ki jih je prizadela vodna ujma. Pozvali so, vse, ki bi  želeli pomagati, da prinesejo v župnišče na Brdu in v Krašnji vodo, čistila, opremo za  čiščenje, hrano, vodo in podobno. Tako se je v nedeljo čeravno pravijo, da je 13. nesrečen dan ugotovilo, da je lahko tudi srečen, saj se je nabralo veliko prepotrebnih stvari. Od vode, čistil, zaščitnih sredstev vse do igrač in odej. Ob tem velja omeniti, da se je na koncu akcije zbralo za poln kombi, ki ni bil ravno majhen  prispevek mladih ob pomoči starejših . Ponovno smo dokazali in še dokazujemo, da nam le ni vseeno za bližnjega in naj le tako še ostane. Vse kar se je zbralo se je odpeljalo v skladišče Karitas, da bodo oni razporedili naprej vsem, ki ste prispevali pa v imenu mladih in tistih, ki bodo pomoč prejeli HVALA.