Zapeli v cerkvi Matere Božje od zdravja v Piranu

Pravijo, da je treba začeti vsako delo z Bogom, da bo dober tek imelo, a ob tem pozabijo, da mu je po končanem dnevu reči Bogu tudi hvala in pevci in pevke so se na svoj način zahvalili Bogu , da jih je spremljal čez dan in se mu obenem priporočili še za srečen povratek domov . A pojdimo lepo po vrsti. V soboto 16. septembra so se pevke in pevci tako Mepz Ivan Hribar iz Trzina kot pevska skupina  Trzinke odpravile v Piran na tokrat že 7 prireditev Pesem nad podvodnim Triglavom. In če pevci niso bili na Triglavu se sedaj lahko pohvalijo, da so bili nad podvodnim Triglavom. O dogodku ni kakšnih večjih medijski poročanj,  čeprav  ga  MePZ Georgios Piran že sedmič pripravlja.   Prireditev na kateri pojo zbori in skupine iz Avstrije, Italije in Slovenije vsako leto še nadgradijo in obiskovalcem Pirana in poslušalcem ponudijo vedno še kaj novega. Tako so tokrat na Tartinijevem trgu pripravili  tržnico, iz avstrijskega Judenburga in Weiza so k nam pripeljali  razstavo umetniške skupine Aquart in jo predstavili v Appolonijevi palači. S Štajerskim praznikom so se sosedje predstavili  v Piranu v Caffe Galeriji Piran in glasbeno mašo v cerkvi sv. Jurija.  V  soboto  je na akvatoriju v Piranskem zalivu, na Tartinijevem trgu in na trgu 1. maja potekalo že sedmo mednarodno srečanje pevskih zborov pod naslovom "Pesem nad podvodnim Triglavom". Tako so s svojim petjem počastili avtorje postavitve "Podvodnega Triglava" ter vsi skupaj zapeli  pesem Pevec  v čast rojstnega dne glasbenika in dirigenta Berta Radojkoviča. Na dogodku so sodelovali  MePZ Georgios PiranMePZ Slovenec Slavec RicmanjeMePZ Ivan Hribar in Trzinke iz Trzina, Vocalix Weiz, Doppelt Quartet Zirbenklang JudenburgTV Lustige Steierer JudenburgSURFEN AM BRETT.at  In ker smo že bili ravno  v Piranu smo obiskali še  Pomorski muzej Piran, ki  domuje v palači Gabrielli, zgrajeni sredi 19. stoletja tik ob piranskem  pristanišču.  V njem se nahajajo razstavni eksponati vezani na   pomorsko dediščino in na pomorstvo ter  gospodarske panoge obalnega območja in celotnega slovenskega prostora. Po ogledu je sledil nastop na Tartinijevem trgu v središču Pirana, kjer je potekala tudi predstavitev okoliških pridelovalcev dobre kapljice in drugih dobrot značilnih za ta del Slovenije. Gostje iz  avstrijskega Judenburga in Weiza so poleg petja in igranja ter plesa predstavili tudi  njihovo turistično ponudbo.  Sledila je vožnja z dvema ladjicama do najgloblje točke našega morja, na podvodni Triglav, kjer so zbori zapeli vsak po nekaj pesmi, pa tudi po poti nazaj v pristanišče je z ladjic odmevala vesela pesem. Po povratku so zbori imeli nekaj časa prosto, ravno dovolj za ogled razstave, ki so jo pripravili umetniki skupine  Aquart iz Judenburga. Nato smo se  zbrali na  trgu  1. maja, kjer je vsak od zborov izvedel svoj program in navdušil tako sodelujoče, kot obiskovalce bližnjih lokalov in številne turiste, ki so se ta dan mudili v sončnem Piranu. Prišel  je tudi čas, da se okrepčamo saj smo si  to  tudi zaslužili. Na prostoru  pred cerkvijo Matere Božje od zdravja, poznano tudi kot cerkev svetega Klement, je bilo že vse pripravljeno za pogostitev. In kaj smo jedli? Ja dunajca zagotovo ne, pač pa ribice in ribe, kalamare in druge morske dobrote. In ker mora riba trikrat plavati potem veste, da je bilo poskrbljeno tudi za dobro kapljico. Po izdatnem  okrepčilu je bilo lepo prisluhniti pevcem, ki so zapeli še v cerkvi nekaj pesmi  in potem še po poti  ob obali, ko so se ustavili pred katerim izmed lokalov in gostom zapeli eno po domače. Mrak se je že spustil, ko smo utrujeni, a zadovoljni, sedli v avtobus in ravno pravi čas, da smo ob komentarjih ene izmed pevk spremljali še zadnji odločilni niz odbojkarske tekme naše reprezentance. In ker se je za nas dobro izteklo smo v poklon našim tekmovalcem ponosno zapeli Zdravljico. Med vožnjo domov smo strnili naše vtise in vsi smo bili mnenja, da je bil dan čudovit, da smo ga lepo preživeli in doživeli veliko lepega. Srečno smo se vrnili domov in upamo, da se nam še kdaj ponudi kakšna podobna priložnost za tako prijetno druženje.