Vse zmorem v njem, ki mi daje moč

Te besede apostola  Pavla je v nagovoru svete maše na kateri so bili zakonski jubilanti župnije Krašnja v nedeljo 15. oktobra spregovoril župnik Bernard Rožman. Čeprav besede, ki jih je napisal apostol Pavel nikjer ne omenjajo Boga  prevajalci Svetega pisma pravijo, da je Kristus tisti, ki je dal Pavlu moč.  Z gotovostjo lahko trdimo, da  je imel Pavel v mislih Boga saj je prej  v Pismu Filipljanom napisal: »Bog je namreč ta, ki ..( Filipljanom 2:13)  Slovesnemu vhodu, ki je tokrat zaradi vremena odpadel je sledila poročna koračnica, ki jo je na orgle zaigral Miha Zavrl in nato uvodna pesem mešanega cerkvenega pevskega zbora pod vodstvom Marka Juteršek. Vajeni uvodnih besed mašnika smo tokrat za spremembo prisluhnili v uvodu ministrantom, ki so predstavili svojo uspešno sodelovanje v kvizu in športu v Ihanu. Tam so namreč osvojili drugo mesto v kvizu in tretje v nogometu, tako, da je župnik Bernard že v skrbeh kam z pokali. Kot je v navadi smo prisluhnili berilom in petemu psalmu ter evangeliju, ki ga je tokrat prebral diakon Janez Rožman. Že psalm 23, ki pravi V Gospodovi hiši bom prebival vse dni življenja je bil čudovit uvod v praznovanje zakonskih jubilantov in piko na i je dodal še evangelij, ki tokrat govori, da smo vsi  povabljeni na nebeško svatbo. In nanj se je tokrat oprl župnik Bernard v nagovoru s tem, da je za zaključne besede poprosil diakona, da je dejal, da otroci večkrat starše kako presenetijo. Po obrazih slavljencev je videti, da so vaši zakoni lepi in to je tisto nas bogati. Je včasih hudo in drugič lepo ,a vendar v nas ostanejo samo lepi spomini. Ljubezen in medsebojni odnosi  povezuje zakone in daje vrednote in če mamo to in še tretjega člana Boga v našem zakonu potem lahko rečemo Bogu hvala za najin zakon. Poleg obnovitve zakonskih obljub je sledilo še blagoslov zakoncev in na koncu svete maše tudi blagoslov spominskih daril. Zakonci, ki so praznovali tudi polovične obletnice, saj v župniji praznujejo 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 45.....zakonske jubileje se se po sveti maši napotili še v župnišče, kjer so jim člani in članice ŽPS pripravili manjšo pogostitev pevci pa zapeli nekaj pesmi.