Ministrant- list za mašne strežnike

Kaj nam tokrat prinaša prva številka Ministranta revije namenjene mašnim strežnikom?  Letošnja osrednja tema te številke Ministranta  nam predstavlja službe v cerkvi, službe, ki jih zagotovo premalo poznamo. Če izuzamemo dugovnika in sem ter taj , ko pride birmavat škofa se naše poznanje služb konča pri ministrantih in pevcih le redki se spomnijo še na pritrkovalce .A za normalni utripv cerkvi je potebno veliko več služb, da župnija diha z polnimi pljuči, da se mogoče rodi tudi kakšen nov duhovni , ali redovniški polklic. Zato pojdimo lepo po vrsti kot najdemo služber opisane v Ministrantu. Da je cerkev urejena in lepo okrašena skrbijo čistilci in krasilci,da pa lahko to službo opravijo jim ključar odpre cerkev . Ob nedeljah otroci rečejo mežnarju, to je stric, ki pobera denar ,a ni le to, saj  on pripravi vse kar je potrebno za sveto mašo in na koncu še pogleda kako urejeni gredo pred oltar ministranti in župnik. Ob številnih slovesnostih v župniji se oglasijo zvonovi iz katerih izvabljajo melodije pritrkovalci. V cerkvi pa svoje talente za lepše bofoslužje razdajajo pevci in organisti . Ker sem ministrante že omenil in če so oni eden izmed stebrov pri svetih mašah je diakon naslednji steber na katerega se lahko duhovnik nasloni. Seldnjega sem tako kot škofa  že omenil saj sta oba delilca tolažbe in stebra vere mnogih. Poleg Ministranta založba Salve izdaja tudsi knjige in tokrat nam na straneh Ministranta predstavlja knjigi S kolesom v nebesa avtorja Pierluigi Cameroni in Dovolj je, da ste mladi avtorice Barbare Poredoš. Kaj nam bo prinesla druga številka Ministranta ne vem, vempa, da je v tej številki obilo zanimivega branja in zato si ga velja vzeti v roke in prebrati. ,In ,da ne pozabim duhovne vaje za ministrante bodo  v Želimljah od 15. do 17. decembra letos priljubljeni Savio camp pa od 10. do 14. avgusta prihodnje leto.