Sprejem novih ministrantov v Krašnji

Na praznik Brezmadežne 8. decembra  v Marijino kongregacijo slovenskih duhovnikov in bogoslovcev nadškof Stanislav Zore sprejme  bogoslovce prvega letnika. V župniji Krašnja na ta dan  v svoje vrste sprejmejo ministrante in zato je po nagovoru  duhovni pomočnik gregor Luštrek potrdil ministranta Nejca. V svojem nagovoru je kot se za Marijin praznik spodobi spregovoril o Mariji in ker je veličastna milostni polna materinsko rodovitna  nas v vsej svoji čistosti in neobremenjenosti z grehom vodi k Jezusu. Želi, da postanemo božji otrok in na različne načine sledimo Božjemu povabilu .Tokrat , ko v ministrantke vrste sprejemamo ministranta Nejca mu želimo da se bo zavedal, da ga poslanstvo, ki ga bo opravljal notranje gradi in ,da bo zato rasel kot Božji otrok, ki sodeluje pri Božji službi. Nato je Nejc pritrdilno odgovoril na vprašanja ali, se hoče pridružiti ministrantom in z veseljem služiti Bogu pri oltarji, ali se hoče vključiti v skupnost ministrantov naše župnije in utrjevati prijateljstvo med seboj in Jezusom ter, ali si hočeš še bolj prizadevati, da bi živel tako, da boš vsem nam za zgled dobrega življenja.  S tem je bil sprejet v skupino ministrantov in je prejel ministrantski križ ter močan aplavz zbranih pri slovesni sveti maši. Mašnik Gregor je ob tem naglasil, da ni aplavz namenjen njemu ampak v spodbudo tudi drugim ministrantom, ter vsem, tistim, ki se za to pot odločajo.

DJD