Zahvalna nedelja

V Sloveniji zahvalno nedeljo vsako leto obhajamo na nedeljo po prazniku vseh svetih in letos je bila na  5. novembra. V župniji Krašnja smo se tako kot drugje zahvali  ne le za  dobro letino in pridelke, ki jih je dala narava, ampak tudi za druge darove tokrat predvsem za to, da nas je huda ura obšla. V nagovoru nam je tokrat Gregor Luštrek spregovoril o farizejih in pismoukih  kot primer  napačnih nazorov voditeljev. Predstavi nam tri močne like, ki so pomembni za našo rast in, če jih ne znamo  prav sprejeti ne bomo deležni njihove moči, blagoslova in milosti, ki jo prinašajo v naše življenje. Oče, je tisti, ki otroka vodi in spremlja, ko otrok odraste prevzema oče novo vlogo , ko ostari je otrok tisti, ki skrbi za njega. Bog je oče, ki vedno skrbi za nas, če ga le znamo prositi, ne glede v katerem obdobju  smo. Človek potrebuje tudi učitelja, kajti vsak ima svoje danosti in kdo je tisti učitelj, ki ima zame prave danosti? V tej vlogi prepoznamo Jezusa, ki pomaga, da z znanjem rasteš, a pravi tudi poslal vam bom Svetega duha, ki vas bo učil in izpolnjeval vse kar sem vam povedal. Danes imamo možnost prejeti mnogoštevilne informacije, a če ne molimo k Svetemu duhu potem ne bomo znali ločiti katere informacije so prave za nas. . Na koncu svete maše se je še posebno zahvalil pevcem, ministrantom, organistu, zborovodji,  krasilkam in tistim, ki skrbijo za urejenost cerkve. Še posebno pa vsem, ki se z darovi spomnijo  njega in župnika Bernarda en velik bohloni.