Otvoritev in blagoslov prenovljene gasilske ulice na Prevojah pri Lukovici

Otvoritev prenovljene gasilske ulice na Prevojah pri Lukovici sta skupaj pripravila Občina Lukovica in PGD Prevoje, ki je otvoritev izkoristil še za dan odprtih vrat.  V soboto, 28. oktobra 2023 so tako , na mostu pri Vrševniku v Šentvidu pri Lukovici svečano predali v uporabo prenovljeno Gasilsko ulico. Poleg  domačinov in gasilcev so se otvoritve udeležili še županja Občine Lukovica mag. Olga Vrankar, podžupan Vincenc Dragar direktorica občinske uprave Občine Lukovica Katka Bohinc, Zlatko Pečar, višji svetovalec za gospodarske javne službe na Občini Lukovica, svetniki Občine Lukovica, predsednica Krajevne skupnosti Prevoje Nina Bisić, poveljnik Štaba Civilne zaščite Lukovica Milan Dernulovec, predsednik PGD Prevoje Klemen Zajc, poveljnik PGD Prevoje Gašper Bergant, predsedniki krajevnih skupnosti v Občini Lukovica ter župnik Župnije Brdo, Zlato polje, Češnjice in Krašnja Bernard RožmanPrireditev je  povezovala Mateja Orehek, ki je k besedi povabila županjo mag Olgo Vrankar. Slednja je podalo poročilo o izgradnji vse od začetka razpisa do zaključka del. Zaradi kasnejše vključitve v projekt podjetja za distribucijo električne energije Elektro Ljubljana okolica d.o.o.  se je zaključek  del  zamaknil, a v soboto je bilo tudi to pozabljeno. Kljub temu se je županja zahvalila krajanom za potrpežljivost in strpnost  pri obnovi. Sicer so  stroški del znašali 308.581,14 EUR seveda z davkom. Gasilsko ulico je blagoslovil župnik  Bernard Rožman, slavnostni trak, ki sta ga držala najstarejša gasilca PGD Prevoje Srečko Strehar in Anton Kotnik,  sta po blagoslovu prerezali županja Občine Lukovica mag. Olga Vrankar in predsednica Sveta Krajevne skupnosti Prevoje Nina Bisić. Po odprtju ceste so se vsi napotili do gasilskega doma, na dan odprtih vrat PGD Prevoje. Poleg  vozil in opreme  so  izvedli še  predavanje o uporabi avtomatskega defibrilatorja ,Svoje delo so predstavili še Policija in Civilna zaščita občine Lukovica. zaključili so z prikazno vajo pri kateri so sodelovali še  poklicni gasilci iz CZR Domžale.