Prejetje darov Svetega Duha

Čeravno vsi   vemo kakšni so darovi Svetega Duha  je prav, da jih ponovimo in to večkrat saj smo jih prejeli tako kot talente in se zato moramo in moremo po njih ravnati. Darovi  Svetega Duha so: dar modrosti; dar umnosti; dar sveta; dar moči; dar vednosti; dar pobožnosti; dar strahu božjega in za slednje so pri devet dnevnici in tudi drugače prosili letošnji birmanci in birmanke. Kar precej let se je nabralo ob spoznavanju vere in Jezusa in kaj so od vseh  teh let odnesli je preveril ljubljanski nadškof msgr. Stanislav Zore, ko jih je v ponedeljek 8. aprila obiskal kot birmovalec pred sveto mašo. Ob pogovoru so šli čez celotno njihovo  življenjsko obdobje  od krsta, ko so jih starši in botri prinesli v cerkev pa vse do  svete birme. In za slednjo so celo malo  vadili, da bo v nedeljo šlo lažje. Nadškof se je zvečer po sveti maši srečal še z  pevci in pevkami, člani in članicami ŽPS , ključarji in drugimi sodelavci v župniji . Sledili so še dnevi devet dnevnice in nato nedelja 14. aprila 2024 verjetno je nekaj simbolike v tej nedelji saj je v njej toliko štiric. Pritrkovanje je naznanilo veliko slovesnost v župniji   kar je skok v krščansko polnoletnost zagotovo je. Tudi zvok orgel in petje na koru je dalo slutiti, da je v župniji Krašnja v cerkvi svetega Tomaža slovesnost. In ravno farnega zavetnika je v svojem nagovoru birmancem in birmankam  omenil tudi nadškof. A ni nagovoril samo njih tudi staršem in botrom je namenil nekaj besed tudi o tem, da zgledi vlečejo. Če so starši brali berila so prošnje pripadale birmancem in birmankam, saj so poleg tega, da so prosili za vesoljno Cerkev prosili tudi zase, starše in botre. Še zahvala najprej birmovalcu nato pa še župniku Bernardu in Gregorju ob tem je beseda zahvale bila namenjena  tudi  upokojenem župniku Antonu Potokarju, ki je mlade spremljal čez leta odraščanja. Slovesnost kot vsako do sedaj so zaključili s skupinskim  fotografiranjem in nato z pogostitvijo za pevce in ministrante nato pa, ker  je ura že davno odbila poldne in čas za kosilo smo se počasi le odpravili iz župnišča, a ne vsi eni so še pospravili in potem odšli na zasluženo kosilo.